O nas

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić i jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”

Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Zasani to dwa oddziały przedszkolne: Grupa Żabki (dzieci 3-4 letnie) i Grupa Pszczółki (dzieci 4- 6 letnie).

Oddziały przedszkolne otwarte są w godzinach od 7.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku.  O wysoką jakość opieki dba w naszym przedszkolu zgrany zespół ludzi, posiadających duże doświadczenie, dla których dobro podopiecznych jest najważniejszą wartością. Nasz zespół tworzą osoby młode, kreatywne, pełne pasji i optymizmu. Nasi nauczyciele są profesjonalistami, mają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej. Jesteśmy po to, aby zapewnić dziecku optymalny rozwój, aby stworzyć warunki, w których dziecko będzie czuło się bezpiecznie, a na jego twarzy zawsze będzie uśmiech. Na co dzień w naszym przedszkolu zapewniamy profesjonalną opiekę wychowawczo-edukacyjną każdemu przedszkolakowi. Stosowane są innowacyjne metody i formy pracy z wychowankami, które wspierają rozwój i wczesną edukację dzieci od trzeciego do szóstego roku życia. Staramy się wspomagać dziecko w jego indywidualnym rozwoju poprzez kreatywne rozwijanie jego potencjału twórczego oraz wiary we własne siły i możliwości. W atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa tworzymy każdemu wychowankowi warunki umożliwiające osiągnięcie „gotowości szkolnej” i bezstresowe przekroczenie progu pierwszej klasy w szkole. Nasze przedszkole to bezpieczne, przyjazne i inspirujące miejsce dla dzieci. Jest w nim przestrzeń na pozytywny dialog pełen szacunku do dziecka i rodzica, kontakt z naturą, ze sztuką, spotkania z niezwykłymi ludźmi i wycieczki. Ważnym celem jest dla nas porozumienie z rodzicami i współdziałanie z nimi dla dobra dziecka i wszechstronnego rozwoju jego osobowości. U nas, każde dziecko: Uwierzy w swoje możliwości i zdolności, pozna swoją wartość, odniesie sukces.