11
Mar

0

Zawieszenie zajęć edukacyjnych

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12 marca (czwartek) do 25 marca (środa) 2020 r. zawieszone zostają zajęcia edukacyjne w przedszkolu i szkole.

W dniach 12 – 13 marca (czwartek – piątek) szkoła zapewnia dzieciom opiekę świetlicową w godzinach 8.00 – 14.30. Zajęcia te są z myślą o Rodzicach, którzy nie mają możliwości sprawowania opieki nad swoimi dziećmi w tych dniach. Natomiast od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca – przedszkole i szkoła będą zamknięte. Rodziców prosimy, aby od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca zapewnili opiekę domową swoim dzieciom.

Rodzicom dzieci do 8 – go roku życia – w przypadku zamknięcia przedszkola lub szkoły – przysługuje 14 – sto dniowy zasiłek opiekuńczy. Ponadto Rodzicom (w takich okolicznościach) przysługuje również 60 – cio dniowy okres opieki nad dzieckiem.

Bardzo proszę, aby w dniach zawieszenia zajęć szkolnych dzieci bezwzględnie pozostawały w domu. Informujemy ponadto, że zamknięte w tym czasie pozostają w Myślenicach: Ośrodek Kultury, basen, kino, Muzeum Niepodległości.

W czwartek 12 marca i piątek 13 marca od godziny 8.00 do 10.00 można skorzystać z biblioteki szkolnej i wypożyczyć lektury lub książki.

Zgodnie z zaleceniem Ministra (w czasie zawieszonych zajęć) nauczyciele będą się starać przekazywać materiały i zadania uczniom do samodzielnego wykonania. Prosimy śledzić dziennik elektroniczny oraz stronę internetową szkoły.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do I klasy odbywa się zgodnie z harmonogramem.