Wycieczka Zakopane

W dniu 23 marca z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasza Zasań” odbyła się wycieczka do Zakopanego, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Mieli możliwość zwiedzania super nowoczesnej pracowni naukowej, gdzie przy pomocy technologii przyszłości, takich jak: VR, lasery, hologramy, kula plazmowa czy transformator Tesli. Odkrywali tajemnice współczesnej techniki, bawili się kulą plazmową, pisali laserem czy grali na świetlnej harfie – to tylko niektóre z atrakcji, z jakimi spotkali się w świecie kosmicznych przygód.

Po ekscytującym spotkaniu z techniką uczniowie zabawiali się w krainie słodkości – Ciuciu Cukier Artist. Jest to manufaktura cukierków, w której dzieci ręcznie wyrabiały cukierki, lizaki i zabierały je ze sobą do domów. Spacer po Krupówkach i widok skoczni uatrakcyjnił nasze spotkanie z górami. Kolejnym miejscem zwiedzania było Centrum Edukacji Przyrodniczej. Tam poznaliśmy „mieszkańców” Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz

jego historię. Idąc ścieżką edukacyjną oglądaliśmy filmy, które ukazały nam piękno Tatr, wydrążonych przez wodę jaskiń, a przede wszystkim kulturę zachowania się na szlakach turystycznych.

Na koniec pięknego, słonecznego i ciekawego dnia zjedliśmy obiad w góralskiej restauracji i z uśmiechami zadowolenia wróciliśmy do domów. Dziękujemy za możliwość wyjazdu!