Archiwa

Kiermasz świąteczny 19.12.2014

Zapraszamy do obejrzenia relacji z kiermaszu świątecznego, który odbył się 19.12.2014 r. na rynku w Myślenicach. W kiermaszu wzieli udział uczniowie z naszej szkoły, którzy towarzyszyli Orkiestrze i Kołu Gospodyń. W Galerii znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.

Młodziczki na meczu Cracovii 6.12.2014

 

Dziewczynki z Zasani w eskorcie dziecięcej podczas meczu Cracovia – Jagiellonia

Najmłodsze zawodniczki myślenickiego klubu LKS Respekt Myślenice po rundzie jesiennej zajmują pierwsze miejsce w grupie w rozgrywkach  Małopolskiej Ligi Młodziczek. Trzon zespołu stanowią uczennice Szkoły Podstawowej w Zasani.

W ramach podziękowania za ich ciężką pracę na treningach i zaangażowanie w grę, dziewczynki wzięły udział w mikołajkowym wyjeździe na mecz ekstraklasy.

Piłkarki rozpoczęły świętowanie w pizzeri Toscana w Myślenicach, gdzie zostały ciepło przyjęte przez całą załogę restauracji. Po krzepiącym posiłku, pełne energii dziewczynki wyruszyły na podbój stadionu Cracovii.

11 zawodniczek wzięło udział w eskorcie dziecięcej, wyprowadzając na boisko piłkarzy Jagielloni Białystok. Kto nie miał okazji podziwiać ich na żywo lub w telewizji może nadrobić zaległości oglądając krótki fragment tego wydarzenia.

Następnie dziewczynki dołączyły do swoich koleżanek na trybunach i już w pełnym składzie przyłączyły się do kibicowania. W związku z wyjątkowym terminem, w którym odbywał się mecz, sektor rodzinny odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy młodzi kibice otrzymali upominki i ze zdwojoną siłą wrócili do zagrzewania do walki swoich faworytów. Pomimo ich gorącego dopingu mecz zakończył się remisem (1:1). Niemniej jednak młodziczki wróciły do domów w doskonałych humorach – to był naprawdę ekscytujący dzień!

W wyjeździe wzięły udział: Wiktoria Zabłocka, Natalia Topa, Maria Topa, Gabriela Janicka, Agnieszka Bała, Martyna Dawiec, Zuzanna Zięba, Karolina Bednarz, Justyna Sukta, Nikoletta Baran, Izabela Olszewska, Julia Gacek, Małgorzata Pałka, Julia Druzgała, Wiktoria Pawlik, Klaudia Cyganek, Wiktoria Franczak oraz  Anna Łubińska.

aaa

Inauguracja roku 2014/2015

Wakacje dobiegły końca i rozpoczął się kolejny rozdział w życiu szkoły. Nowy rok szkolny będzie niósł za sobą  inspirujące wyzwania, zadania i realizacje kolejnych ciekawych projektów. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz i społeczności lokalnej. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/15 przygotowanej przez Myślenicka Telewizje Powiatową ITV.

„Nieliczna szkoła to nasz atut, ponieważ przy takiej liczbie dzieci możemy indywidualizować prace, możemy czuć się jak jedna wielka rodzina.” – Renata Piekarz, dyrektor szkoły

Szkolna społeczność nie zapomniała o upamiętnieniu 75 rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości przygotowując krótką akademie na ten temat.

„Bardzo się cieszę, że młodzież przypomniała tak ważną datę.To Wasze zobowiązanie, że będziecie czcili pamięć tych, którzy polegli za Ojczyznę.” – Marek Łatas, poseł

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zasani z radością przywitali nowych pierwszoklasistów. Zapewniali, że najmłodsi w każdej chwili mogą zwrócić się do starszych kolegów.