Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

27 września w Szkole Podstawowej im. Kazimierza III Wielkiego w Zasani miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Naczelnik Powiatowej Komendy Miejskiej w Myślenicach Jacek Madejski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice Renata Marzec, Sierżant Sztabowy Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji Dawid Wietrzyk, Sołtys Wsi Zasań Janina Łabędź oraz licznie zgromadzeni uczniowie i mieszkańcy wsi.

W czasie wydarzenia Naczelnik Powiatowej Komendy Miejskiej w Myślenicach Jacek Madejski przekazał certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo, przedłużając to odznaczenie Szkole Podstawowej w Zasani na kolejne 5 lat. W swoim wystąpieniu Naczelnik przytoczył dużą liczbę działań podejmowanych przez szkołę na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i podkreślił ich znaczenie we współczesnym świecie.

Dyrektor Szkoły Renata Piekarz podziękowała  przybyłym gościom za zaangażowanie i wspieranie Szkoły Podstawowej w Zasani w podejmowaniu zadań zwiększających bezpieczeństwo uczniów i podnoszących ich świadomość w zakresie bezpieczeństwa.