Święto szkoły

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły- króla Kazimierza III Wielkiego. W związku z tym nie zabrakło licznych atrakcji.
Już od rana działała na terenie szkoły fotobudka z dekoracją i rekwizytami związanymi z epoką średniowiecza. Podczas wspólnej akademii uczniowie mogli przenieść się w dawne czasy księżniczek i rycerzy, oglądając pokaz średniowiecznych strojów. Wspólnie spędzone chwile umilił nam znakomity występ ucznia klasy 6 – Dawida Barana, który zaśpiewał „Balladę o sennym bardzie”.
Kolejnym, bardzo ważnym punktem tych obchodów był drugi etap konkursu wiedzy o patronie pod hasłem „Wielki król Kazimierz”, który przybrał formę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Prowadzili go uczniowie klasy 8: Filip Kozubek i Bartosz Ulmaniec. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Oto oni: Oliwia Węgrzyn, klasa 8 – I miejsce, Patryk Szymoniak, klasa 5 – II miejsce, Szymon Kalisz, klasa 5 – III miejsce. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczył jej przedstawiciel pan Robert Kocajda. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

Dziękujemy Pani Katarzynie Budziaszek oraz Pani Monice Wójtowicz za przygotowanie przedstawienia oraz jury za przeprowadzenie konkursu.

Więcej zdjęć w galerii szkoły