Obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Zasani

7 marca 2017 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole uroczysty Dzień Patrona Szkoły, Króla Kazimierza III Wielkiego. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali się w przepięknych strojach z epoki średniowiecza. Szkolne mury zapełniły się królami, księżniczkami i królowymi, damami dworu, rycerzami, giermkami, żakami. Pojawił się nawet błazen królewski. Spośród  licznych monarchów jeden do złudzenia swą posturą, brodą i dostojnością przypominał Króla Kazimierza III Wielkiego:) Uczniom i ich rodzicom dziękujemy za tak duże zaangażowanie w przygotowanie średniowiecznych stylizacji. Wszyscy wyglądali przepięknie, ale najciekawsze kostiumy zostały nagrodzone.

Dzień obfitował w moc wrażeń. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły, wysłuchaliśmy legendy o Królu Kazimierzu III Wielkim, po czym odbyły się liczne turnieje rycerskie, w których uczniowie mierzyli się nie na miecze, lecz na wiedzę historyczną.

Mamy nadzieję, że ta uroczystość była nie tylko dobrą zabawą, lecz również wyjątkową lekcją pogłębiającą wiedzę o naszym patronie i czasach, w których żył i panował.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.