27
wrz.

Noc naukowców 2014

26 września 2014 r. w sześciu miastach Regionu odbyła się Małopolska Noc Naukowców, w której kolejny raz  uczestniczyli przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej w Zasani.

Pierwszym punktem wyjazdu były warsztaty tematyczne przygotowane przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Starsza część uczniów udała się na prezentacje pt: „W Krainie horroru: Czy znasz świat baśniowych potworów?” podczas której przeniosła się w magiczny świat strasznych zjaw i smoków uczestnicząc jednocześnie w różnorodnych zabawach powiązanych z głównym tematem warsztatów.

IMG_6198 IMG_6203 IMG_6201

Młodsza część grupy, głównie dziewczynki miały okazję uczestniczyć w warsztatach pt: „Być księżniczką z bajki”, podczas którego w  ciekawy sposób został zaprezentowany pokaz mody inspirowany motywami literackimi.

IMG_6208 IMG_6209

Ostatnim punktem wycieczki był udział w widowisku teatralnym z pokazami chemicznymi pt: „Chemia jest wszędzie…” w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

IMG_6210 IMG_6211

Wyjazd okazał się kolejnym wspaniałym doświadczeniem. Był okazją do poszerzenia zarówno wiedzy jak i zainteresowań dzieci. Z pewnością nie jest to ostatnia tak spędzona noc.