Najlepsze w Małopolsce!!!

Piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Zasani wygrały Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt w Regulicach!

29 listopada 2012 roku w Regulicach odbył się Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt.

Wcześniejsze WYGRANE w Turnieju Gminnym, Powiatowym i Rejonowym dały możliwość uczestniczenia w tych zawodach naszym uczennicom.

W gronie 6 najlepszych ekip z Małopolski na Turnieju stawiło się 5 drużyn, były to reprezentacje szkół: z Regulic, z Nowej Wsi Szlacheckiej, z Podegrodzia, ze Szkoły nr 162 w Krakowie oraz dziewczęta z naszej Szkoły.

Faworytem zawodów była napewno Szkoła Podstawowa w Regulicach, której to uczennice uczestniczą od kilku lat w Małopolskiej Lidze Młodziczek, a 3 spośród nich są reprezentantkami Kadry Małopolski.

Po rozlosowaniu kolejności spotkań, dziewczęta przystąpiły do meczów.

W pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki spotkały się z rywalkami ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej. Nie dały rywalkom żadnych szans odnosząc najwyższe ZWYCIĘSTWO w Turnieju 4:0.

W kolejnym spotkaniu nasze dziewczyny zagrały z faworytem imprezy, drużyną z Regulic. Spotkanie było bardzo wyrównane i dostarczyło zgromadzonym licznie kibicom wiele emocji do ostatniego gwizdka sędziego. Pod koniec pierwszej części tego spotkania, po perfekcyjnie wykonanym rzucie z autu, Karolina Topa zdobyła bramkę, jak się później okazało dającą ZWYCIĘSTWO nad gływnymi faworytkami.

Kolejne spotkanie nasze dziewczyny zagrały z drużyną ze Szkoły nr 162 w Krakowie. Było to najsłabsze spotkanie naszej drużyny, ale mimo zmęcznia wygraliśmy to spotkanie 1:0.

Przed ostatnim meczem Turnieju z drużyną z Podegrodzia wiadomo było, iż do upragnionego tytułu mistrzowskiego wystarczy naszym dziewczętą remis, ale i w tym meczu pokazały one charakter zwyciężając w spotkaniu 2:0. Po ostatnim gwizdku sędziego, to co było praktycznie niemożliwe stało się faktem i nasze zawodniczki okazały się najlepszymi piłkarkami w Małopolsce. To co nie udało się rok temu (w zawodach Finałowych w Tarnowie, zajęliśmy 4 miejsce), udało się dzisiaj w Regulicach.

Dodatkowo, nasza zwodniczka Paulina Kania została wybrana najlepszą bramkarką Turnieju Finałowego.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Skałd reprezentacji SP Zasań:

Karolina Topa – kapitan zespołu,

Paulina Kania – bramkarka,

Natalia Topa,

Maria Topa,

Anna Jasek,

Karolina Bednarz.

thumbnail (38) thumbnail (39) thumbnail (40) thumbnail (41) thumbnail (42) thumbnail (43) thumbnail (44) thumbnail (45) thumbnail (46) thumbnail (47) thumbnail (48) thumbnail (49) thumbnail (50) thumbnail (51) thumbnail (52) thumbnail (53)