15
Gru

Magia dobra w Szpitalu w Myślenicach

Święta kojarzą się w pierwszej linii z pięknie ozdobioną choinką, pełną kolorowych bombek i światełek. To ona towarzyszy nam we wspólnym kolędowaniu i to właśnie pod nią dzieci odnajdują swoje wymarzone prezenty. Trudno wyobrazić sobie współcześnie święta bez tego symbolicznego drzewka…

Gdy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zasani dowiedzieli się, że na oddziale dziecięcym Szpitala w Myślenicach nie ma choinki, natychmiast pośpieszyli z pomocą chorym dzieciom. Przez dwa dni zbierali ozdoby choinkowe, które miały ocieplić atmosferę w szpitalnych murach. Oddawali swoje ulubione ozdoby, ciesząc się, że mogą innym sprawić radość. Chętnych do pomocy nie brakowało – Pani Ilona Bylica podarowała piękne wysokie drzewko, które ozdobiono kolorowymi łańcuchami, bombkami i światełkami. Ubieraniem choinki ochoczo zajęli się zarówno uczniowie, jak i pacjenci – Kasia i Milenka. Barwna choinka rozświetliła świetlicę oddziału i natychmiast rozchmurzyła buźki najmłodszych. Radość uczniów z niesienia dobra innym była niesamowita. Zdali sobie sprawę, jak wiele szczęścia daje obdarowywanie radością innych. Poznali magię świąt, w których nie chodzi tylko o to, żeby dostawać prezenty, ale również je dawać. Choinka stała się świątecznym prezentem dla najmłodszych pacjentów od ich kolegów z Zasani.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wspólnie mogą uczynić bardzo wiele dobrego, dlatego też na pewno na tej akcji nie skończą się ich działania. Magia zbliżających się świąt rozbudziła w ich sercach chęć wspierania i pomagania innym, którą zarażają swoich rodziców i rodziny.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII.