Kolejny sukces naszych piłkarek!

Drużyna dziewcząt z SP Zasań najlepsza w Powiecie Myślenickim!

16 paździrnika 2012 roku w hali sportowej w Wiśniowej odbyły się Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt.

W Turnieju wystartowało 6 najlepszych drużyn, które wygrały eliminacje gminne.

Wśród nich był też zespół ze Szkoły Podstawowej w Zasani, który tydzień wcześniej okazał się najlepszą drużyną w Gminie Myślenice.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i grały systemem każdy z każdym. Dziewczęta z Zasani trafiły do grupy ze szkołami z Zakliczyna i Krzczonowa.

Już mecze grupowe pokazały, że drużyna z Zasani jest w wyśmienitej formie i powalczy w tych zawodach o najwyższe pozycje.

Oba mecze grupowe dziewczynki z naszej szkoły wygrały po 5:0.

W meczu półfinałowym spotkały się z koleżankami ze szkoły w Gruszowie i ten mecz również wygrały 5:0.

W meczu finałowym spotkały się dwie najlepsze ekipy turnieju, tzn dziewczynki ze szkoły w Zasani oraz z Tenczyna.

Dziewczynki z Tenczyna posiadające lepsze warunki fizyczne rozpoczęły mecz bardzo dobrze, strzelając w drugiej minucie meczu bramkę. Jak się później okazało byłą to jedyna bramka stracona przez nasze zawodniczki w całym turnieju.

Stracona bramka jeszcze bardziej zmobilizowała nasze uczennice, które jeszcze w pierwszej połowie strzeliły przeciwniczkom trzy bramki i ustaliły wynik spotkania.

O zwycięstwie w spotkaniu finałowym zadecydowało lepsze wyszkolenie techniczne, większe zaangażowanie i wola walki dziewcząt ze szkoły w Zasani.

Tym samym nasz zespół okazał się najlepszą drużyną w Powiecie Myślenickim i wywalczył awans do Turnieju Rejonowego w Nowym Targu, który odbędzie się na początku listopada.

Dodatkowym wyróżnieniem był nagroda indywidualna dla Natalii Topy, która została uznana przez organizatorów najlepszą zawodniczką Turnieju.

Skład zespołu:

Karolina Bednarz, Natalia Topa, Maria Topa, Anna Jasek, Paulina Kania, Karolina Topa.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym Turnieju w Nowym Targu!

thumbnail (1) thumbnail (2) thumbnail (3)