Dzień zdrowia psychicznego

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Celem święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją, szeroka edukacja i pomoc potrzebującym.
W naszej szkole zostały zorganizowane ciekawe zajęcia edukacyjne. W klasie III zajęcia przeprowadziła Pani Małgorzata Profic, gdzie pracowaliśmy m.in: z użyciem klocków lego Emotions, rozmawialiśmy o naszych talentach oraz przygotowaliśmy plakat o sposobach dbania o zdrowie psychiczne.

W klasach starszych gościliśmy pana Andrzeja Kobiałkę – przedstawiciela Fundacji Profilogos, który przygotował prelekcje na temat radzenia sobie ze stresem.

W przedszkolu zajęcia o emocjach przeprowadziła pani psycholog Katarzyna Kania Bzdyl.

Pamiętaj!

Twoje zdrowie psychiczne jest bardzo ważne! Nie bój się poprosić o pomoc swoich bliskich, pracowników szkoły czy inne osoby dorosłe, które darzysz zaufaniem. Bądź także uważny/a na osoby w Twoim otoczeniu. Może to właśnie one potrzebują Twojej pomocy?
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za dzielenie się pozytywnymi cytatami, zawierajace przesłanie, które będzie nam towarzyszyć w nadchodzącym tygodniu, a może w dalszym życiu!