14
Paź

0

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Ten dzień jest obchodzony uroczyście w instytucjach związanych z oświatą i jest traktowany jako święto wszystkich pracowników. Również w naszej szkole dzień ten uczczony został akademią. Cieszy fakt, że zaproszeni emeryci licznie zaszczycili wszystkich swoją obecnością.

W humorystycznym przekazie nauczyciele mogli usłyszeć i zobaczyć, co dzieje się w ławkach podczas odpowiedzi uczniów. Akademia zakończyła się jasnym i klarownym przekazem, że nauka ma nieocenioną wartość, a świadomy uczeń potrafi wykorzystać w pełni czas w szkole na swój rozwój zarówno intelektualny, jak i społeczny i emocjonalny.

Dzień ten był również wyjątkowy dla najmłodszych kolegów i koleżanek  w naszej szkole. Zostali Oni pasowani przez Panią dyrektor na ucznia i przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Dyrektor szkoły Renata Piekarz wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym. Po uroczystości wszyscy pracownicy oraz emeryci spotkali się przy słodkim torcie, kawie i rozmowie w miłej atmosferze. Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania nauczycielom i życzyli im sukcesów i zadowolenia z pracy.