05
paź

0

„Do Hymnu” – BACZNOŚĆ!

Nasza szkoła  jako jedyna z Gminy Myślenice zakwalifikowała się do V edycji konkursu „Do Hymnu!”, który organizuje Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. 5 października uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przed centralną komisją Hymn Państwowy oraz dwie wybrane pieśni hymniczne – jednogłosowo oraz acapella. Prezentacja konkursowa odbyła się w zabytkowym Kościółku w Trzemeśni, co nadało występowi niepowtarzalnego charakteru. Przewodniczącym jury był prof. Wiesław Delimat z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas wykonywania pieśni dwuosobowe jury oceniało, m.in. technikę wykonawczą, interpretację oraz całościowe wrażenie artystyczne.

W całej szkole rozbrzmiewał nie tylko Mazurek Dąbrowskiego, ale także „Rota” oraz „Marsz Polonia” które wybraliśmy do prezentacji konkursowej – mówi Renata Piekarz, dyrektor SP w Zasani. Warto podkreślić, że w przedsięwzięciu wzięli wszyscy uczniowie naszej placówki.

„Do Hymnu” to ważny projekt w zakresie edukacji patriotycznej, nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.