Bajkowa Noc w Szkole Podstawowej w Zasani

Bajkowa Noc w Szkole Podstawowej w Zasani

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą.

Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i wstąpić na chwilę do krainy baśni.

Taką atrakcję nasza szkoła zapewniła swoim uczniom w nocy z 21 na 22 września. Dzieci klas I -€“ III, odpowiednio przygotowane, czyli wyposażone w poduszki, śpiwory i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia, wzięły udział w Bajkowej Nocy, na którą przygotowano wiele atrakcji.

Na co dzień występujące w roli pedagogów Panie, przybrały iście bajkowe stroje, szkoła została przybrana i przemieniona w Krainę Zabawy. Uczniowie stali się poszukiwaczami skarbów, wśród których znalazły się upominki i słodycze.

Oprócz tego wszyscy wzięli udział w projekcji bajki, a później sami inscenizowali jej treść na podstawie scenariusza. Dzieci przemieniły się w oglądane wcześniej postaci poprzez odpowiednie stroje, charakteryzację i sposób zachowania.

Na każdym kroku nie brakowało wszystkim dobrego humoru i pozytywnej energii.

Dużo radości przysporzyło dzieciom również wspólne przygotowanie kolacji, która dała im siłę do nocnych bajkowych szaleństw.

Po mnóstwie radości, wrażeń i wspólnych harców, dzieci zmorzył sen w gronie rówieśników.

Rano wszyscy uczniowie rozeszli się do domów, z lekkim smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc…

I my obiecujemy, że nie była ostatnia.

thumbnail (33)thumbnail (31) thumbnail (24) thumbnail (23) thumbnail (14) thumbnail (9)

,