„Z baśniami za pan brat”

Bajkowa Noc uczniów klas I-III

Realizując PROGRAM „z baśniami za pan brat” uczestniczyliśmy w przedsięwzięciach, które uwrażliwiały nas na kulturę i sztukę. W jego ramach dzieci z klas 0- III miały okazję uczestniczyć w dwóch spektaklach.

 

Pierwszym przedstawieniem, jakie mieliśmy okazję widzieć był spektakl teatru Urwis, który odwiedził nas w szkole. Aktorzy przybliżyli nam poprzez historię „Pipi Wędrowniczki’ geografię świata i różne obyczaje poszczególnych kultur.

 

Następnie 21 marca pojechaliśmy do teatru Groteska na spektakl „Ładne kwiatki”. Profesjonalny zespół aktorów, perfekcyjna scenografia i kostiumy oraz wręcz magiczna MUZYKA sprawiały, że wszyscy czuliśmy się niezwykle.

 

Również noc bajkowa z 12/13 kwietnia stawiła część tego projektu. Na pierwszą część bajkowej nocy został zaproszony zespół Baśniowa Kapela, który zaprezentował spektakl słowno – muzyczny „Na Rusinowej Polanie”. Przedstawienie bawiło nie tylko dzieci, ale również zaproszonych rodziców, rodzeństwo oraz dziadków. Po części oficjalnej, przygotowaniu do kolacji, przystąpiliśmy do pracy nad kolejnym scenariuszem „Pomieszane – Poplątane”, której efekt będziemy mogli zaprezentować na kolejnej bajkowej nocy na przełomie maja i czerwca. Każda z tych bajkowych nocy nie tylko sprawia nam wiele radości, ale również uczy i rozwija.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.